Cart
Udostępnij

Wazon Pogięty wysoki 33 cm biały CD01

247,00 zł
Dostępność: W magazynie
SKU:
0898681X4CD01
 • Wazon pogięty wysoki 33 cm biały CD01

  Opis produktu:  Seria Pogięta utrzymana jest w minimalistycznej kolorystyce klasycznej, białej porcelany. Przypomina swoją nieoczywistą formą zgniecioną blachę lub zmięty papier. To zaskakujący i wymagający technologicznie projekt, którego “pognieciony” kształt kontrastuje z delikatnością porcelanowego tworzywa. Seria składa się z wazonów oraz kubków w dwóch rozmiarach: dużym, idealnym na ulubioną herbatę lub latte oraz w wersji mini – w sam raz na aromatyczne espresso.

  Wszystkie elementy Serii Pogiętej pozwalają na drobne eksperymenty. W łatwy sposób można zmieniać ich użyteczność tworząc z nich małe wazoniki, czy naczynia do podawania sosów lub przypraw.

  Projektant, ceramik i pedagog, laureat wielu prestiżowychnagród, jego prace znajdują się między innymi w kolekcjachKrólewskiego Muzeum Mariemont w Belgii, Victoria& Albert Museum w Londynie, Instytutu Smithsonaw Waszyngtonie oraz Museum of Arts and Design w NowymJorku. Urodził się w Kielcach w 1944 roku, w 1960wyjechał do Izraela, w latach 70 zamieszkałw Nowym Jorku gdzie założył pracownie i studio ceramiczne Modus Design, które od roku 2000 funkcjonuje równieżw Polsce.W roku 2013 powstaje przy jego udzialeĆmielow Design Studio, pracownia projektowa PolskichFabryk Porcelany, która prowadzi działalność rozwojową,wprowadzając na światowy rynek współczesne polskiewzornictwo. Eksperymentując z procesem produkcjiporcelany, Studio łączy dotyk ludzkiej ręki z innowacyjnymimetodami i technologią. W działalności Ćmielów DesignStudio kluczowe znaczenie odgrywa rola projektantaw procesie tworzenia produktu przemysłowego.W przestrzeni Studia realizowane są liczne projektyz dziedziny edukacji, sztuki i biznesu oraz podejmowanajest współpraca ze szkołami i projektantami z całegoświata w ramach programu Rezydencja. Studio skupiawokół siebie młodych twórców, daje im możliwość uczestnictwaw renomowanych projektach, promując jednocześniepolski design na arenie międzynarodowej.

  Kolekcja pogiętych wazonów i kubków istnieje juz od kilku lat,dzisiaj dodajemy nowy produkt do tej popularnej serii w formie małego,pogiętego czajnika na herbatę z metalowa rączką i czterema kubeczkami.Nieskazitelnie biała porcelana tej serii przypomina pogięty papier,który kontrastuje z chromowaną rączką i czyni zestaw delikatnymi użytkowym. Interesująca forma zachęca do ceremonii picia herbaty.Zestaw jest także dostępny w matowej porcelanie, szkliwionej wewnątrz,w kolorach różu, indygo i granatu.Ćmielów Design StudioĆmielów Design Studio to profesjonalna pracownia wzornicza PolskichFabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. działająca od 2013 r.,której dyrektorem artystycznym jest uznany artysta ceramiki projektant Marek Cecuła. Pracownia powstała z myślą o klientachposzukujących współczesnej estetyki, oryginalności i dobrego designu.Ćmielów Design Studio to współpraca projektantów, artystów i architektóworaz wykwalifikowanej załogi Fabryk Porcelany by tworzyć prestiżowąkolekcję współczesnego polskiego wzornictwa.Dziękujemy Państwu za wybór produktu marki Ćmielów Design Studioi życzymy przyjemności z użytkowania naszej porcelany.
  Zdjęcie aranżowane jest zdjęciem poglądowym i nie należy sugerować się dodatkowymi elementami tam pokazanymi.

 • Więcej informacji
  Materiał Porcelana
  Marka Ćmielów Design Studio
  Malowane Nie
  Hefra Nie
  Kolekcja Pogięta
  EAN 5907710053058
  Produkt Wazony
  Dekoracja Nie
  Zmywarka Tak
  Mikrofala Tak
  Kolor Biały
  Napisz własną recenzję
  Napisz opinię o produkcie:Wazon Pogięty wysoki 33 cm biały CD01

  polecane produkty