Czy w świecie powtarzalnych schematów, kształtów i zbliżonych do siebie barw można mówić o dążeniu do ideału? Uwzględniając powielane i standardowe formy, może być to trudne. Na szczęście istnieją w tym względzie wyjątki, takie jak porcelana z Ćmielowa, która zachwyca swą elegancją i dążeniem do idealnego kształtu. Podobnie jest w przypadku kolekcji Kula – wyróżniającej się niepowtarzalną, doskonałą formą i kolorami.

Kulista doskonałość z Ćmielowa

Kula – jako bryła i niezaburzony kształt – już od stuleci jest symbolem harmonii, perfekcji i piękna. Jej idealnie gładka powierzchnia – bez zbytecznych krawędzi, załamań i niedoskonałości, które są właściwe dla innych brył – przywodzi na myśl odwieczny porządek wszechświata. Właśnie z tego kulistego ładu czerpie inspiracje ćmielowska kolekcja Kula. Projekt powstał na przełomie 1932/1933 roku w pracowni wzorniczej Bogdana Wendorfa. Kolekcja jest kwintesencją stylu Art Deco, który nobilituje przedmioty użytkowe do rangi dzieł sztuki. Zestaw do kawy olśniewa swoim nieprzeciętnym charakterem i doskonałością formy. Jednym słowem to doskonałość w kształcie kuli.

Serwis kawowy inny niż wszystkie

Ten ćmielowski fason to zdecydowany krok w stronę ideału formy. Proces powstawania kolekcji również jest nietypowy. Każdy jej element jest odlewany z odrębnych form, a następnie łączony ręcznie w całość. Uwagę zwracają również ucho i stopa zdobione wysokokaratowym złotem. To wszystko jeszcze bardziej pogłębia wrażenie spójności i perfekcji, którymi powinna się cechować klasyczna porcelana.

Kula – ozdoba stołu na wyjątkowe okazje

Ćmielowska kolekcja Kula to nie tylko doskonałość wyrażona w formie, ale również i prestiżowy zestaw złocony wysokokaratowym złotem. Serwisy do kawy dla 6 osób z tej kolekcji – Kula Złota Polska i Kula Złota – przykuwają uwagę złotymi uchwytami i stopami. W skład serwisu wchodzą: imbryk, cukiernica, dzbanek oraz filiżanki ze spodkami. Kula Złota Polska to klasyczne zestawienie śnieżnej bieli i głębokiej czerwieni. Warto również zwrócić uwagę na linię Kula Zielona Irlandia, gdzie dominuje odcień intensywnej zieleni, połączony z czernią uchwytów i podstawy. To serwis kawowy, który znakomicie sprawdzi się wykwintnych, eleganckich przyjęciach, niezależnie od aranżacji stołu i wnętrza. W każdym przypadku kolekcja Kula jest zachwycającą, oryginalną ozdobą stołu.

Ćmielowska porcelana to esencja elegancji i doskonałości. Aby lepiej poznać kolekcję Kula i dziesiątki innych wzorów, przejdź na stronę https://porcelana.pl/marki/cmielow. Przekonaj się, że klasyczna porcelana niejedno ma imię i znakomicie sprawdzi się również w Twoim domu!