Czas Bożego Narodzenia trudno wyobrazić sobie bez zachwycających upominków. W towarzystwie unikalnej, ćmielowskiej porcelany celebrowanie Świąt może stać się jeszcze bardziej przyjemne! Podpowiadamy, na które kolekcje porcelany Ćmielów warto zwrócić szczególną uwagę, aby zaskoczyć bliskich wytwornymi prezentami.

Luksusowa porcelana Ćmielów w formie tradycyjnych upominków

Blask choinkowych lampek oświetlających rodzinny stół i ciepło palących się świec to niekwestionowane piękno, które od lat towarzyszy nam w celebrowaniu świątecznych chwil, podobnie jak… polska porcelana Ćmielów. Od ponad dwóch wieków zachwyca swoim luksusowym charakterem i licznymi kolekcjami, które we wspaniały sposób podkreślają spotkania przy stole i doskonale odnajdą się także w roli eleganckiego upominku. 

Kunsztowne i nawiązujące do tradycji Bożego Narodzenia dekoracje odnajdziemy w kolekcji Holly – okrągły kształt w wyważony sposób łączy się ze świątecznym motywem zdobienia. Doskonałym przykładem tradycyjnego prezentu jest Zestaw Holly ze świecznikiem i bombką. Wchodzące w jego skład ozdoby, np. aniołek, bombka czy choinka, z powodzeniem mogą zawisnąć na gałązkach świątecznego drzewka, a świecznik – znaleźć się na wigilijnym stole.

Wśród proponowanych produktów kolekcji Holly znajdziemy także tacę prostokątną o długości 36 cm – będzie ona idealnym upominkiem podarowanym z myślą o serwowaniu ulubionych przysmaków w najlepszej oprawie. Porcelana Ćmielów będzie także eleganckim sposobem na podanie bożonarodzeniowych ciast lub świątecznego śniadania. Eleganckim wyborem, który wpisze się w charakter zimowych prezentów, może być imbryk Holly – jego szykowna forma i urok zdobiącej go bożonarodzeniowej dekoracji, pozwolą w pełni wczuć się w magiczny klimat świąt. 

Wyważona ćmielowska elegancja

A gdyby tak podarować bliskim okazję na chwilę relaksu w wyjątkowej oprawie? Polska porcelana Ćmielów zachwyca pod wieloma aspektami – jej piękno możemy odkrywać, obdarowując bliskich ćmielowskimi filiżankami. Wyważoną formę i ręcznie malowane dekoracje kolekcji takich jak Rococo Rocaille czy Kula Złota doceni każdy koneser wysublimowanych rozwiązań. Kolekcjonerska porcelana premium będzie również gustownym prezentem dla wszystkich, którzy pragną poszerzyć domową kolekcję o kolejny unikat! Nie mniej eleganckim upominkiem, będą kubki ćmielowskie. Zarówno ich fason, jak i dekoracje to przykład, jak przedmioty codziennego użytku stały się atrybutem wyszukanego smaku. Każdy z nich może być sygnowany inicjałami obdarowywanej osoby, co jeszcze bardziej podkreśli indywidualny wymiar podarunku. Unikalne wzornictwo i niepowtarzalne zdobienia będące efektem pracy ludzkich rąk w ćmielowskiej fabryce sprawiają, że kubki ćmielowskie to kwintesencja eleganckiego podarunku.

Porcelana premium dla koneserów kunsztu i tradycji

Gdy mowa o prezentach tworzonych z myślą o kolekcjonerach, warto przyjrzeć się bliżej linii Koneser. Wielbicieli królewskiej gry zachwycą ćmielowskie, porcelanowe szachy. Wykonano je zgodnie z pierwotnym przedwojennym projektem, który został odtworzony w 1988 roku przez wybitnego ćmielowskiego projektanta – Macieja Stefańskiego. Zarówno szachownica, jak i figury magnetyzują swą szlachetną formą i najwyższej klasy porcelaną. Będą doskonałym upominkiem dla każdego, kto chce celebrować niezwykłe chwile w stylu nawiązującym do klasycznej rozrywki wielkich monarchów! Kolejną propozycją, w której koneserski kunszt gra pierwsze skrzypce, są ćmielowskie figurki. To niepowtarzalne ikony stylu, odzwierciedlające zmieniające się na przestrzeni wieków kanony sztuki. Doskonale wpiszą się w charakter wysublimowanego świątecznego podarunku.

Unikalne ćmielowskie kolekcje staną się ponadczasowym prezentem. Więcej pięknej, polskiej porcelany w szlachetnej odsłonie na:  https://porcelana.pl/marki/cmielow