Gdy mówimy o spontanicznej radości życia, to oczywistym skojarzeniem musi być wiosna. To czas, w którym budząca się do życia natura hojnie obdarza nas słońcem, kolorami i energią witalną. A gdyby w tę radosną aurę wpleść nutę klasycznej elegancji? Wykwintna porcelana z Ćmielowa sprawia, że każdy może poczuć powiew wiosny w dostojnym nastroju.

Astra – synteza harmonii i elegancji

Niezależnie od tego, czy planujemy rodzinne spotkanie, oficjalną uroczystość, czy też codzienny posiłek, zawsze możemy zadbać o to, by aranżacja stołu urzekała harmonią, którą zapewnia klasyczna porcelana. Zestawy z kolekcji Astra zaprojektowano, odwołując się do proporcjonalnej harmonii i dawnych wzorców, które nigdy się nie starzeją. Subtelnie zarysowane linie dyskretnie podkreślają doskonałą formę poszczególnych naczyń. Eleganckie, ręcznie wykonane zdobienia i dekoracje w formie złotej kreski czy ornamentowego wzoru domykają całość pozytywnych wrażeń. Serwis obiadowy dla 12 osób z serii Fryderyka to doskonały wybór na każdą okazję, również na powitanie wiosny. Z kolei seria Astra Królewski Błękit to luksusowa porcelana stylizowana wedle klasycznych wzorców sprzed setek lat. Harmonijne połączenie błękitu i złota akcentuje prestiż zastawy, a opływowe kształty przywodzą na myśl wystrój szlacheckich stołów. Astra Złota Sepia olśniewa wykwintną formą i zdobieniami, które dodadzą blasku każdemu przyjęciu. Złote zdobienia przykuwają uwagę i nadają zastawie iście dworskiej wytworności. To kolekcja, która jest esencją klasycznej, ręcznie wytwarzanej porcelany.

Sofia - Poczuj czar białej porcelany

Wdzięk, czar, lekkość i finezja – tak krótko można opisać zastawę, którą tworzy klasyczna biała porcelana. Takie atrybuty zawsze sprawdzą się na stole, zwłaszcza wiosenną porą, nadając każdemu spotkaniu przy filiżance kawy wyjątkowej i dostojnej aury. Ideą kolekcji Sofia było połączenie klasycznej białej porcelany i jej tradycyjnej formy z nowoczesnym designem. Dzięki temu znakomicie komponuje się one we współczesnych wnętrzach i stanowi ich spójne dopełnienie. Oryginalny relief dyskretnie przyciąga uwagę, podkreślając siłę klasycznej elegancji. Uzupełnieniem porcelanowej bieli mogą być złote i platynowe wykończenia, które są dostępne w seriach Złota Linia i Platynowa Linia. Zestawy białej porcelany można powiększyć również o salaterki czy półmiski w innych kolorach niż biały. Kolekcja Sofia to także zastawa w kolorach lazurowym, szafirowym czy różowym, która urozmaici każde wnętrze i zwiększy możliwości aranżacji potraw.

Rococo – ponadczasowe piękno klasycznych form

Powrót do ponadczasowej klasyki jest zawsze w dobrym guście, niezależnie od tego, czy wnętrza aranżowano w stylu nowoczesnym, czy też tradycyjnym. Porcelana z Ćmielowa nawiązuje do sprawdzonych kanonów piękna, które zachwycają od stuleci. Przykładem może być fason Rococo, którego korzenie sięgają XIX wieku. Filiżanki, talerze czy półmiski wyróżniają się klasycznymi ornamentami przypominającymi muszlę. Wykwintny relief, który zdobi serię Maria, podkreśla tradycyjną formę zastawy. Warto zaznaczyć, że elegancka, cienkościenna porcelana jest jednocześnie trwała i praktyczna – można ją myć w zmywarce i podgrzewać w kuchence mikrofalowej.

Klasyczną elegancję zawsze możesz mieć w zasięgu ręki. Przejdź na stronę https://porcelana.pl/marki/cmielow i przekonaj się, że porcelana z Ćmielowa sprawi, iż Twoja codzienność zyska nowy, szlachetny wymiar.