To oczywiste, że porcelanowa zastawa stołowa już od stuleci oczarowuje i stanowi inspirację dla projektantów, wytyczając kanony piękna. Jednak nowoczesna porcelana potrafi nie tylko zachwycać, ale i zaskakiwać – poprzez grę nieoczywistą formą. Przykładem może być kolekcja Pogięta z Ćmielów Design Studio, w której trudno doszukiwać się klasycznych kształtów, a jednak nie sposób przejść obok niej obojętnie.

Nowa jakość picia herbaty

Odważne i twórcze eksperymenty projektantów z Ćmielów Design Studio wprowadzają element zaskoczenia i zachęcają do wkroczenia w świat, w którym nietypowe rozwiązania stają się codziennością. To prawdziwa porcelanowa awangarda zachęcająca do poszukiwań nowej jakości w takich codziennych czynnościach, jak picie herbaty. Wiele na pozór oczywistych, powszednich rytuałów nabiera nowego wymiaru, jeśli sięgniemy po kolekcję Pogięta. Można w niej znaleźć wyjątkowy zestaw do herbaty, który zadziwia niespotykaną i nieregularną formą. Komplet tworzą cztery kubki i czajnik. Zestaw jest dostępny w czterech kolorach matowej porcelany: czarnym, niebieskim, różowym i szarym. Można również wybrać klasyczną, uniwersalną biel, która sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego aranżacji i kolorystyki.

A gdyby spróbować czegoś nowego…

… i przełamać znane standardy? Czasami wielka zmiana zaczyna się od małego kroku – od sięgnięcia po nieszablonowe naczynie. Już sama nazwa kolekcji Ćmielów Design Studio sugeruje odstępstwa od prostej i symetrycznej formy. Z całą pewnością zestawy Pogięta znakomicie będą się komponować z nowoczesnymi wnętrzami i dodatkami. Projektanci zastosowali intrygujące połączenie delikatnej struktury porcelanowych naczyń i nieregularnej formy, która przywodzi na myśl pomiętą kartkę papieru czy zgnieciony arkusz blachy. Posługując się zaawansowanymi procesami technologicznymi, osiągnęli spektakularny efekt wizualny, który może zdobić nie tylko stoły, ale i wnętrza. Oprócz wspomnianego już wcześniej zestawu do parzenia herbaty, kolekcję Pogięta tworzą również duże i małe kubki, tace, filiżanki do espresso czy wazony w dwóch rozmiarach. Zgodnie z filozofią Ćmielów Design Studio, każdy produkt jest zarazem dziełem sztuki użytkowej, który może być w równej mierze atrakcyjnym dodatkiem, jak i przedmiotem mającym pełne walory użytkowe. Każde naczynie może być używane w dowolny sposób, co sprzyja również eksperymentom przy aranżacji stołu. Z kolei wysoka jakość porcelany sprawia, że seria Pogięta może cieszyć zmysły przez wiele lat.

Czy jesteś gotowy, by odkryć nieoczywisty urok asymetrii? Przejdź na stronę https://porcelana.pl/kolekcja/cmielow-design-studio.html i poznaj kolekcję Pogięta oraz inne, fascynujące projekty będące dziełem Ćmielów Design Studio. Przekonaj się, że współczesna porcelana to twórcze odkrywanie nowych horyzontów, które może być również i Twoim udziałem.