Mix and Match to trend od wielu lat znany i funkcjonujący przede wszystkim w modzie. Od dłuższego czasu spotykany również we wnętrzach i aranżacji przestrzeni domowej. To eksperymentowanie nie tylko formą czy rodzajem materiału ale również kolorem czy deseniem. Ten sam trend w ostatnim czasie zauważamy na stołach. Coraz większą frajdę sprawia nam nie tylko dobór tkaniny, świec czy zastawy. Poszukujemy nowych rozwiązań, które wprowadzają na nasz stół różne motywy i barwy. W ten sposób dobierając elementy naszej zastawy, miksując porcelanę w różnych kolorach i wzorach wyrażamy siebie i nasze upodobania. Tworzymy spersonalizowany i bardzo indywidualny stół, przy wspólnie z bliskimi spędzamy wyjątkowe chwile. Jednocześnie mając do wyboru kilka elementów serwisu obiadowego czy kawowego możemy na każdą okazję stworzyć specjalną kompozycję.

 

Z propozycją odpowiadająca temu trendowi i dającą szerokie możliwości do łączenia i mieszania, wyszły polskie marki : Ćmielów, Ćmielów Design Studio i Lubiana należące do Polskiej Grupy Porcelanowej. W ofercie tych marek znajdziemy talerze, półmiski, salaterki, filiżanki i kubki w różnych kolorach, kształtach i motywach, które w połączeniu ze sobą tworzą niepowtarzalne kompozycje i dają wiele możliwości. Tak możemy stworzyć własną niepowtarzalną zastawę stołową bez względu na okazję. Rozważając zakup porcelany warto zwrócić uwagę na kolekcje pochodzące z  Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana  S.A. takie jak Daisy, Marrakesz, Stone Age czy Boss gdzie na różnorodne sposoby możemy połączyć wyroby malowane z porcelaną kolorową i białą. Z podobną propozycją dla osób ceniących unikatowy design wychodzi marka Ćmielów Design Studio z kolekcjami Pogięta, XL, System czy Cosmopolitan.

Dla miłośników klasyki i ponadczasowych rozwiązań z ofertą przychodzi marka Ćmielów. Elegancka kolekcja Sofia, gdzie biel porcelany może zostać przełamana klasycznymi złotymi i platynowymi liniami jak również paletą barw. Należą do nich Sofia Lazurowa, Sofia Księżycowa, Różana czy Kobaltowa.