Kontrasty z fasonem Goplana marki Ćmielów

 

Kolekcja Goplana Świetliste Jezioro, Ćmielów; Koneser

Kiedy myślimy o elegancji i prestiżu w świecie porcelany, jednym z pierwszych skojarzeń, które przychodzi nam na myśl, jest serwis kawowy marki Ćmielów – Goplana. Dzięki temu fasonowi marzenie o wyjątkowej, wręcz królewskiej aranżacji stołu, który emanuje klasą i luksusem, staje się rzeczywistością.

 

Porcelana jako synonim luksusu

Wielowiekowa historia porcelany nieodłącznie powiązana jest z kulturą, sztuką oraz luksusem.  Porcelana przeszła długą drogę, stając się nie tylko symbolem prestiżu, ale także dziedzictwem kulturowym i sztuką wyrafinowanego rzemiosła.

W XIII wieku porcelana zaczęła trafiać do Europy, głównie poprzez szlaki handlowe na Bliskim Wschodzie. Była to rewolucyjna nowość, która szybko stała się wyznacznikiem statusu wśród arystokracji europejskiej. 

Ekskluzywne zastawy stołowe, wazony i figurki porcelanowe stały się nieodłącznymi elementami wykwintnych wnętrz i wyrażały gust oraz zamożność właścicieli.

Podobne wartości odzwierciedla ikoniczna seria serwisów kawowych Goplana. Wśród nich znajdują się takie kolekcje jak między innymi Goplana Blask Nocy, Goplana Świetliste Jezioro i Goplana Szarość Poranka. Każda z nich to propozycja ponadczasowej porcelany dla prawdziwych koneserów, która zachwyci każdego miłośnika wysokiej jakości elementów porcelanowych i sprawi, że aranżacja stołu będzie reprezentowała nowy wymiar wyrafinowania oraz piękna.

Jak powstały serwisy kawowe Goplana?

Kultowy fason Goplana zaprojektował wybitny projektant Wincenty Potacki w 1960 roku. Pomimo upływu lat – po dziś dzień zachwyca konsumentów swoją finezją oraz nieoczywistym, wyrafinowanym kształtem.

 

 

 

 

Kolekcja Goplana Świetliste Jezioro, Ćmielów; Koneser

Garnitury z fasonu Goplana charakteryzują się smukłymi korpusami dzbanków
i filiżanek. Naczynia o cylindrycznym kształcie emanują delikatnością i harmonią. Każdy element jest wykonany z najwyższej jakości porcelany, a kolekcje są nie tylko piękne wizualnie, ale również ucieleśniają szlachetną tradycję polskiego wzornictwa.

Każdy element serwisu kawowego z fasonu Goplana został zaprojektowany z myślą o ponadczasowej estetyce, dzięki czemu staje się również praktyczną inwestycją na lata.

 

Porcelana budząca zachwyt – fason Goplana marki Ćmielów

Fason Goplana  uznawany jest za jeden z najbardziej charakterystycznych serwisów kawowych marki Ćmielów. Goplana występuje w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy koneser znajdzie kolekcję na miarę swoich potrzeb. 

Szczególnie wyróżniające są szlachetne kontrasty pomiędzy kolorem szkliwa oraz elementami ręcznie malowanymi złotem, które podkreślają unikalny charakter dwóch wersji kolorystycznych kolekcji z fasonu Goplana. Wyraziste kontrasty złoto-białe charakterystyczne dla kolekcji Goplana Świetliste Jezioro oraz złoto-czarne widoczne w kolekcji Goplana Blask Nocy są synonimem klasyki, która nigdy nie wyjdzie z mody.

 

 

 

Kolekcja Goplana Blask Nocy, Ćmielów; Koneser

 

Ręcznie malowane wysokokaratowym złotem elementy nadają garniturom kawowym z kolekcji Goplana Blask Nocy i Goplana Świetliste Jezioro luksusowy charakter oraz niebywały blask , dzięki czemu stają się one wyjątkowymi ozdobami stołu.

W zupełnie innym, bardziej delikatnym stylu wykonana została kolekcja Goplana Szarość Poranka, gdzie biały kolor porcelany został ozdobiony geometrycznymi wzorami w kolorze szarobłękitnym. Subtelność dekoracji sprawia, że serwis kawowy z tej kolekcji idealnie sprawdzi się podczas wyprawiania spotkań w kameralnym gronie.

 

 

 

Kolekcja Goplana Szarość Poranka, Ćmielów; Koneser

 

Serwisy kawowe z fasonu Goplana to prawdziwe dzieła sztuki, które przetrwały próbę czasu
i do dziś uznawane są za ponadczasowe ikony stylu. Odkryj wyrafinowane kolekcje z kultowego fasonu marki Ćmielów – Goplana.