Kolekcja Klocki, czyli zabawa formą i kolorem

Nowoczesna porcelana przenosi w fascynujący świat, w którym tradycyjne rzemiosło spotyka się ze współczesnym designem, tworząc niebanalne przedmioty użytkowe. Zabawa formą oraz kolorem daje szerokie pole twórcze, z którego niejednokrotnie powstają prawdziwe dzieła sztuki – dostępne dla każdego. Właśnie z myślą o wielbicielach współczesnego wzornictwa i interaktywnych dialogów między artystą a użytkownikiem powstała najnowsza kolekcja marki Ćmielów Design Studio – Klocki.

Zabawa jako słowo klucz

Kolekcja Klocki projektu Edyty Cieloch, który zrodził się z zabawy minimalistyczną formą o wyrazistych kolorach. Podstawą do stworzenia kolekcji były symetryczne, prostopadłościenne bryły. Artystka wyszła jednak spoza minimalistycznych schematów i postawiła na wyraziste kolory, przełamując prostotę i wprowadzając do niej aspekt nowoczesności. Kolekcja przywodzi na myśl klocki, które większość z nas dobrze kojarzy z lat dziecięcych i jest idealnym przykładem tego, jak zabawa, będąca inspiracją twórczą projektantki, może się przerodzić w projekt, który z zabawą ściśle koresponduje wizualnie oraz zachęca do niej użytkownika.

Współczesna porcelana – minimalizm i kolor

Porcelanowa solniczka, pieprzniczka oraz podstawka na jajko, które wchodzą w skład kolekcji Klocki występują w trzech kolorach – czerwonym, niebieskim i żółtym. Minimalistyczna forma prostopadłościanów oraz wyraziste, zdecydowane barwy nadają codziennym obiektom użytkowym charakter funkcjonalnych dzieł sztuki, z których użytkownik może tworzyć ciekawe kompozycje – na wzór konstrukcji z dziecięcych klocków.

Porcelana jako forma sztuki użytkowej

Ćmielów Design Studio to marka, która od ponad dekady przełamuje stereotypy klasycznej porcelany i nadaje jej współczesny charakter. Produkty z kolekcji Klocki doskonale wpiszą się w design nowoczesnych wnętrz, dodając im artystycznego i niebanalnego akcentu. To także przykład kolekcji, która wychodzi poza schematy standardowych przedmiotów użytkowych, zachęcając do własnej kreatywnej ekspresji i tworzenia ciekawych kompozycji. Przykładem innej kolekcji marki Ćmielów Design Studio, która w podobny sposób rozgrywa dialog między artystą a użytkownikiem jest kolekcja Qubus.

Nowoczesna porcelana skutecznie łączy tradycję z innowacyjnością, kreując unikalne przedmioty, które przyciągają uwagę swoim nowatorskim designem. Współcześni projektanci często eksperymentują z formą i barwą, wprowadzając świeże elementy do klasycznego rzemiosła. Efektem tych różnorodnych połączeń są wyjątkowe i niepowtarzalne kolekcje porcelany, które zdobią zarówno stoły domowe, jak i ekskluzywne lokale gastronomiczne. Sprawdź wszystkie kolekcje, które wyszły z artystycznej pracowni marki Ćmielów Design Studio.