Ponadczasowa porcelana – Fryderyka Biała oraz Złota Linia

Jedyna w swoim rodzaju kolekcja porcelany Fryderyka reprezentuje  nie tylko estetyczną wartość, ale jest także przykładem kolekcji, której historia została ocalona przed zapomnieniem. 

 

Historia ponadczasowej Fryderyki

Kolekcje, uosabiające zarówno tradycję, jak i nowoczesność, stanowią niezaprzeczalne dzieła sztuki, a każde z nich niesie ze sobą fascynującą opowieść. Historia kolekcji porcelany Fryderyka to nie tylko podróż w czasie, ale także opowieść o pasji, innowacjach i nieustającym dążeniu do doskonałości. Każdy element tej kolekcji jest nie tylko przedmiotem użytkowym, ale także nośnikiem historii i tradycji, którą warto chronić przed zapomnieniem. 

W trosce o ocalenie dziedzictwa narodowego projektów porcelanowych pochodzących z fabryki Kristoff, zdecydowaliśmy się na kontynuację produkcji niektórych jej wzorów – w tym słynnego fasonu porcelany Fryderyka. Po upadku wspomnianej wcześniej fabryki zaczęliśmy produkować ten unikatowy fason. Pozwoliło to ocalić od zapomnienia ten piękny i wyjątkowy

Porcelana Fryderyka w kolorze białym, czyli ponadczasowa klasyka

Biała kolekcja porcelany Fryderyka wyróżnia się nie tylko doskonałą jakością wykonania, ale także subtelną elegancją.  Na szczególną uwagę zasługują bogate, barokowe reliefy, które dodają kolekcji finezyjnego charakteru. Kolor biały stanowi doskonałą bazę dla różnorodnych aranżacji stołu, idealnie komponując się z innymi elementami zastawy. Jednak nie tylko estetyka czyni tę kolekcję wyjątkową. 

 

 

 

Mistrzowska precyzja w wykonaniu, dbałość o detale i wysoka jakość surowców gwarantują trwałość i funkcjonalność każdego elementu. Niewychodzący z mody styl spotyka się tu z tradycją, tworząc niezwykłe dzieło sztuki użytkowej. Kolekcja Fryderyka to więcej niż tylko zastawa stołowa  – to manifestacja finezyjnego piękna i funkcjonalności.

Fryderyka ze złotym zdobieniem, czyli klasyka w luksusowym wydaniu

 

Białe porcelanowe elementy tej kolekcji zdobią złote detale, tworząc subtelne, a jednocześnie efektowne zdobienia. Klasyczna elegancja białego koloru spotyka się tu z wyrafinowanym błyskiem złota, sprawiając, że każdy element kolekcji Fryderyka emanuje luksusem i wyjątkowym wdziękiem. Kolekcja Fryderyka Złota Linia nie tylko zdobi stół, ale także nadaje mu niepowtarzalnego, wykwintnego charakteru.

 

 

 

Od delikatnych filiżanek po wytworne talerze, każdy element reliefem roślinnym reliefem, podkreśla wyjątkowy gust i styl nawiązujący do włoskiego baroku. To nie tylko zastawa stołowa – to prawdziwe dzieło sztuki, emanujące ponadczasowym wdziękiem. Kolekcja Fryderyka Złota Linia zachwyci każdego gościa w Twoim domu. Fryderyka Biała i Złota reprezentują dziedzictwo rzemiosła z aktualnością ponadczasowej elegancji. Porcelana Fryderyka to opowieść o pięknie, stylu i doskonałości, które wnoszą do naszych domów niepowtarzalny charakter i magię elegancji.