Aby zaspokoić potrzebę doznań estetycznych, każdy z nas powinien otaczać się pięknymi przedmiotami. To bardzo istotne, ponieważ finezja ukryta w drobnych formach przekłada się na lepsze postrzeganie świata i doskonalsze samopoczucie. Właśnie dlatego warto uchylić drzwi świata, który kreuje ćmielowska porcelana, oraz stworzyć własną przestrzeń – subtelną i niepowtarzalną.

Rococo, czyli ikona stylu

Poszukując finezyjnej zastawy stołowej, warto sięgać po sprawdzone wzorce, które już od stuleci wyznaczają styl będący inspiracją dla współczesnych projektantów. Taka właśnie jest kolekcja Rococo, która już od XIX wieku zachwyca swoim fasonem i jest prawdziwą ozdobą stołów. Nic dziwnego, że zyskała miano ikony stylu. Łagodna, płynna linia to istota subtelności klasycznej porcelany, a kształt muszli jest ponadczasowym wyznacznikiem późniejszych form. Taka właśnie jest klasyczna porcelana z Ćmielowa, która sprawdza się we wszystkich okolicznościach. Jest szlachetnym upiększeniem zarówno tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych stołów.

Powrót do źródeł w nowej odsłonie

Ćmielowska linia Fiołki z kolekcji Rococo to najlepszy powrót do tradycji polskiej porcelany we współczesnej, uniwersalnej formie. Dyskretne motywy dekoracyjne w formie kwiatów podkreślają delikatny charakter zastawy, nadając jej dodatkowej nuty subtelności. Całość uzupełnia szlachetna złota linia, która dopełnia wrażeń. Ręcznie zdobione porcelanowe naczynia to esencja elegancji, która udekoruje każdy stół. Serwis obiadowy dla sześciu osób jest wygodnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. W jego skład wchodzi 25 elementów, takich jak: płytkie i głębokie talerze, półmiski, salaterki, a także waza sosjerka i rawier. Słowem – nie brakuje niczego, by spędzić niezapomniane chwile przy stole w najlepszym towarzystwie szlachetnej zastawy.

Nowy wymiar znanej elegancji

Ćmielowska kolekcja porcelany stołowej Sofia słynie z eleganckiej formy i klasycznej bieli, która jest jej znakiem rozpoznawczym. Niemniej linia Sofia Różana proponuje jej nową odsłonę. Barwne szkliwienie w tonacji subtelnego różu może być niepowtarzalnym akcentem w aranżacji stołu. Linię wyróżnia charakterystyczny relief, nadając jej wyjątkowości i finezji. Przyjemna faktura porcelany sprawia, że picie ulubionej kawy czy herbaty jest jeszcze przyjemniejsze. Jednocześnie trwały materiał sprawia, że każde naczynie jest bardzo praktyczne. Kolekcję cechuje duża odporność, dzięki czemu może być myta w zmywarkach i używana w kuchenkach mikrofalowych.

Zawsze jest dobry moment na to, by otoczyć się finezją porcelany z Ćmielowa. Aby poznać różne jej odsłony, przejdź na stronę https://porcelana.pl/marki/cmielow i sprawdź, jak wiele możesz zyskać, wybierając cenione od pokoleń wyroby porcelanowe.