Nowoczesna porcelana powinna powstawać w poszanowaniu tradycji dawnych mistrzów. Wiadomo jednak, że podążanie z duchem czasu wymaga nowatorskich, niekiedy zaskakujących rozwiązań. Projektanci z Ćmielów Design Studio udowadniają, że w tym przypadku nie musi być sprzeczności. Ich projekty to prawdziwa porcelanowa awangarda, która jest ozdobą wielu nowoczesnych stołów.

Zaskakująca harmonia kontrastów

Tradycyjna porcelana stołowa kojarzy się z harmonią form, kształtów i barw. Pochodząca z Ćmielów Design Studio kolekcja Cosmopolitan, której twórcą jest znany artysta, Marek Cecuła, przełamuje ten schemat. U jej podstaw leży bowiem nowoczesny eklektyzm, w tym zastosowanie geometrycznych wzorów, zestawienie czerni, bieli i złota oraz wykorzystanie organicznych motywów. To wszystko tworzy spójną całość, która umożliwia odważne, nieszablonowe aranżacje i inspiruje do nowych pomysłów. To nieoczywista, ale intrygująca odsłona współczesnego eklektyzmu, godzącego ze sobą kontrastujące barwy oraz różnorodne formy i wzory. Zestaw Geometryczny pochodzący z kolekcji Cosmopolitan jest przykładem awangardowego stylu współczesnej porcelany. Z pewnością docenią go osoby, którym zależy na kreatywnym podejściu do aranżowania przestrzeni stołu. Symetryczne wzory oraz czarno-biała kolorystyka sprawiają, że wszystkie elementy zastawy mogą tworzyć spójne, choć nieoczywiste kompozycje.

Zestaw do herbaty w nowej odsłonie

Projektanci Ćmielów Design Studio, nieustannie poszukując inspiracji, zaskakują projektami i tworzą dzieła sztuki nowoczesnej. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji Bau Solo, którą opracowała Edyta Cieloch. Projektantka odeszła od utrwalonych brył czajnika i filiżanki, które są już znane od stuleci, proponując w zamian formę sztuki użytkowej i połączenie obu naczyń w jedną całość. Prostota krawędzi prostopadłościanu wnika w idealne, geometryczne kształty kuli, tworząc zwarty zestaw. Czajnik i filiżanka w tej kompozycji są jedną całością, choć rozłączną i spełniającą odmienne funkcje. Warto zaznaczyć, że seria Bau Solo łączy w sobie piękno i użyteczność. Kompozycja przestrzenna może być nowoczesną ozdobą stołu, jednocześnie pozwalając delektować się ulubionym napojem. Zestawy są dostępne w siedmiu kolorach: niebieskim, różowym, szarym, ceglastym, grafitowym, migdałowym, jasnozielonym oraz w wersji białej. Porcelana Bau Solo jest nie tylko piękna, ale i trwała – można ją myć w zmywarkach i podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych.

Czy jesteś gotów na to, by w Twojej kuchni i na stole zagościła porcelanowa awangarda? Przejdź na stronę https://porcelana.pl/kolekcja/cmielow-design-studio.html i poznaj dokonania najlepszych polskich projektantów nowoczesnej porcelany stołowej z Ćmielów Design Studio.