W realiach zmiennych trendów istnieją ponadczasowe wartości i kanony piękna, które nie ulegają chwilowej modzie. Nieustannie zachwycają, inspirując i wytyczając wzorce. Podobnie jest z ćmielowską porcelaną, która już od stuleci budzi podziw i zyskuje uznanie na całym świecie. Słowem – porcelana z Ćmielowa to spektrum klasycznej elegancji, do której zawsze warto wracać.

Zmysłowe piękno w stylu Rococo

Subtelny, wyrafinowany i zmysłowy – tak można w skrócie określić cechy stylu rokoko, który określa się też mianem późnego baroku. To właśnie wtedy na europejskich stołach coraz większą popularność zaczęła zyskiwać porcelana, która nie tylko powinna mieć funkcje użytkowe, ale i zaspakajać potrzeby estetyczne. Do tych najlepszych tradycji nawiązuje wprost klasyczna ćmielowska porcelana z kolekcji Rococo. Jej korzenie sięgają XIX wieku i zachowują dawnego ducha dziejów oraz kunszt ćmielowskich mistrzów. Zarówno kompletne serwisy obiadowe, jak i garnitury do kawy są prawdziwą ozdobą dystyngowanych stołów całego świata. Zmysłowe i stylowe piękno zastawy można odnaleźć przede wszystkim w ornamentowych dekoracjach i ręcznych zdobieniach. Asymetryczny, elegancki kształt przypominający muszlę niezmiennie dyktuje kanony dobrego smaku. Każda filiżanka jest tu dziełem sztuki. Każdy talerz przywołuje wykwintną atmosferę ducha schyłkowego baroku. Z całą pewnością kolekcja Rococo to najlepszy powrót do tradycyjnej elegancji, która bez trudu odnajdzie swe miejsce również we współczesnych domach.

Olśniewająca Goplana – tylko dla koneserów

Również nowsze kolekcje porcelany stołowej z Ćmielowa zyskały już renomę i miano ikon stylu. Przykładem może być Goplana, która jest linią dla prawdziwych koneserów. Twórcą tej wyjątkowej kolekcji z 1960 roku, zaprojektowanej w duchu poszanowania dawnych tradycji ćmielowskiej porcelany, był Wincenty Potacki. Linia Blask Nocy zachwyca głęboką czernią i zdobieniami wysokokaratowym złotem. Wysmukłe, cylindryczne kształty dodają jej dodatkowego uroku i wytworności. Z kolei Świetliste Jezioro to harmonijna gra eleganckiej bieli i złota – ponadczasowe zestawienie, które ozdobi każdy stół. Goplana Szarość Poranka to szyk wykwintnej zastawy w połączeniu z bezpretensjonalną dyskrecją i subtelnymi odcieniami szarości. Wszystkie kolory i kształty w kolekcji to bezkompromisowe rozwiązania, które docenią miłośnicy jakościowej, tradycyjnej porcelany ćmielowskiej. Goplana zawsze będzie olśniewać prawdziwych koneserów.

Klasyczna elegancja ćmielowskiej porcelany jest bliżej niż myślisz! Przejdź na stronę https://porcelana.pl/marki/cmielow i wybierz własny wariant ponadczasowego kanonu piękna ujętego w porcelanowej formie.