Taca Pogięta MINI biała 2 szt. biała CD01

SKU
890289302CD01
50,00 zł
W celu zamówienia tego produktu skontaktuj się z nami pod adresem e-sklep@porcelana.com.pl

Opis produktu:Seria Pogięta utrzymana jest w minimalistycznej kolorystyce klasycznej, białej porcelany. Przypomina swoją nieoczywistą formą zgniecioną blachę lub zmięty papier. To zaskakujący i wymagający technologicznie projekt, którego “pognieciony” kształt kontrastuje z delikatnością porcelanowego tworzywa. Seria składa się z wazonów oraz kubków w dwóch rozmiarach: dużym, idealnym na ulubioną herbatę lub latte oraz w wersji mini – w sam raz na aromatyczne espresso.

Wszystkie elementy Serii Pogiętej pozwalają na drobne eksperymenty. W łatwy sposób można zmieniać ich użyteczność tworząc z nich małe wazoniki, czy naczynia do podawania sosów lub przypraw.

Projektant, ceramik i pedagog, laureat wielu prestiżowych nagród, jego prace znajdują się między innymi w kolekcjach Królewskiego Muzeum Mariemont w Belgii, Victoria & Albert Museum w Londynie, Instytutu Smithsona w Waszyngtonie oraz Museum of Arts and Design w Nowym Jorku. Urodził się w Kielcach w 1944 roku, w 1960 wyjechał do Izraela, w latach 70 zamieszkał w Nowym Jorku gdzie założył pracownie i studio ceramiczne Modus Design, które od roku 2000 funkcjonuje również w Polsce.W roku 2013 powstaje przy jego udziale Ćmielow Design Studio, pracownia projektowa Polskich Fabryk Porcelany, która prowadzi działalność rozwojową, wprowadzając na światowy rynek współczesne polskie wzornictwo. Eksperymentując z procesem produkcji porcelany, Studio łączy dotyk ludzkiej ręki z innowacyjnymi metodami i technologią. W działalności Ćmielów Design Studio kluczowe znaczenie odgrywa rola projektanta w procesie tworzenia produktu przemysłowego. W przestrzeni Studia realizowane są liczne projekty z dziedziny edukacji, sztuki i biznesu oraz podejmowana jest współpraca ze szkołami i projektantami z całego świata w ramach programu Rezydencja. Studio skupia wokół siebie młodych twórców, daje im możliwość uczestnictwa w renomowanych projektach, promując jednocześnie polski design na arenie międzynarodowej.

Kolekcja pogiętych wazonów i kubków istnieje juz od kilku lat, dzisiaj dodajemy nowy produkt do tej popularnej serii w formie małego, pogiętego czajnika na herbatę z metalowa rączką i czterema kubeczkami. Nieskazitelnie biała porcelana tej serii przypomina pogięty papier, który kontrastuje z chromowaną rączką i czyni zestaw delikatnym i użytkowym. Interesująca forma zachęca do ceremonii picia herbaty. Zestaw jest także dostępny w matowej porcelanie, szkliwionej wewnątrz, w kolorach różu, indygo i granatu. Ćmielów Design Studio Ćmielów Design Studio to profesjonalna pracownia wzornicza Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. działająca od 2013 r., której dyrektorem artystycznym jest uznany artysta ceramik i projektant Marek Cecuła. Pracownia powstała z myślą o klientach poszukujących współczesnej estetyki, oryginalności i dobrego designu. Ćmielów Design Studio to współpraca projektantów, artystów i architektów oraz wykwalifikowanej załogi Fabryk Porcelany by tworzyć prestiżową kolekcję współczesnego polskiego wzornictwa. Dziękujemy Państwu za wybór produktu marki Ćmielów Design Studio i życzymy przyjemności z użytkowania naszej porcelany.

Skład:

Szczegóły:

tacka pogięta biała 10 x 10 cm 2 szt
Mikrofala: Tak
Zmywarka: Tak
Zdjęcie aranżowane jest zdjęciem podglądowym i nie należy sugerować się dodatkowymi produktami umieszczonymi na tym zdjęciu.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Taca Pogięta MINI biała 2 szt. biała CD01
Serwisy obiadowe oraz zestawy do kawy i herbaty z porcelany - porcelana.pl