Rzeźba Porcelanowa podobizna Józefa Piłsudskiego 23 cm

SKU
0001682020000
1 918,00 zł
W magazynie

Projekt Stanisława Bracha przedstawia portret Marszałka Józefa Piłsudskiego, jako ikony odzyskanej niepodległości po 123 latach niewoli. Odzwierciedlone zostały w nim najważniejsze cechy wyglądu zewnętrznego, charakterystyczne dla Marszałka. Celem artysty było stworzenie rzeźby mocno stylizowanej, pozbawionej realistycznych odniesień do znanych nam już portretów w obiegu publicznym, pozwalając jednocześnie sobie na utrzymanie rzeźby we własnym stylu.

Sto porcelanowych rzeźb prezentujących głowę Józefa Piłsudskiego na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - to inicjatywa Stanisława Bracha realizowana w fabryce porcelany Ćmielów. Rzeźby stworzyły wyjątkową instalację – „Ścianę Wolności”, upamiętniającą tę podniosłą rocznicę. Każda z rzeźb, które trafią do sprzedaży posiada swój indywidualny numer seryjny i certyfikat autentyczności. Nadany numer wynika z kolejności zamówień lub na podstawie wcześniejszej rezerwacji. Zapytania w tej sprawie kierować można na adres e-sklep@porcelana.com.pl.

Stanisław Brach - Urodzony 1972 r. w Gorlicach. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2010 roku kieruje Pracownią Ceramiki na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego w 2000 roku oraz Technikum Ceramicznego w Łysej Górze (1987-1993). W 2014 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Laureat nagrody Rektora ASP w Warszawie (2011), stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014), projekt artystyczny „Dwie przestrzenie”. Finalista międzynarodowego konkursu Taiwan Ceramics Biennale 2016, oraz złotego medalu za prace "Miodem płynące" na 45 Apimondia 2017, International Apicultural Congress , Istambuł, Turcja.

Organizator kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, uczestnik wielu plenerów i konkursów międzynarodowych m.in. we Włoszech, Japonii i Tajwanie.

Prace w zbiorach Muzeum Rzeźby Współczesnej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Międzynarodowego Muzeum Ceramiki w Faenza we Włoszech, New Taipei City Yingge Ceramics Museum w Tajwanie, w Pałacu Sztuki we Lwowie oraz w zbiorach prywatnych.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Rzeźba Porcelanowa podobizna Józefa Piłsudskiego 23 cm
Serwisy obiadowe oraz zestawy do kawy i herbaty z porcelany | porcelana.pl