menu

O porcelanie

Filiżanki na prezent
Zestawy filiżanek lub pojedyncze egzemplarze nadadzą się jako prezent na przeróżne okazje - począwszy od urodzin i rocznic, skończywszy na podarunku ślubnym lub nagrodach w różnego rodzaju konkursach. Filiżanki do kawy lub herbaty w takiej roli, to świetny pomysł, by zaskoczyć obdarowywaną osobę pomysłowością i zerwać z szablonowymi podarunkami. Poczta porcelanowa to świetne rozwiązanie, jeśli chce się kogoś zaskoczyć niespodziewanym prezentem. Daje ona możliwość wysyłki wybranego produktu pod wskazany adres.
Jak nakryć stół?
Jak nakryć stół? Poprawne ułożenie talerzy Aranżacja stołu stanowi istotny element wielu spotkań. Uroczysty obiad, przyjęcie w ogrodzie, czy kawa z przyjaciółmi będą lepiej smakować, gdy otoczymy się piękną zastawą i  zadbamy o jej odpowiednie ułożenie na stole. Aby zachwycić gości wystarczy pamiętać o  kilku bardzo prostych zasadach.
Jak przebiega proces produkcji porcelany
Jak przebiega proces produkcji porcelany 5 KROKÓW W STRONĘ BEZPIECZNEJ PORCELANY W pięciu krokach przedstawimy, jak powstaje najpopularniejsza polska porcelana, która po spełnieniu najwyższych standardów może finalnie trafić na nasze stoły. Przyjrzymy się procesowi powstawania porcelany w fabrykach Polskiej Grupy Porcelanowej i prześledzimy wszystkie etapy produkcji, które finalnie gwarantują nam nie tylko estetycznie wykonany, ale przede wszystkim bezpieczny serwis, którego możemy używać bez obaw o zdrowie. Zaczynamy!
Nakrywanie stołu - Jak poprawnie ułożyć elementy zastawy stołowej?
Wesele, urodziny, kolacja biznesowa czy uroczysty bankiet – to okazje, które wymagają należytej oprawy i pięknej zastawy stołowej. Niezależnie od tego czy jesteśmy gośćmi, czy gospodarzami spotkania, warto znać podstawowe zasady savoir-vivre. Po jakie sztućce sięgnąć w pierwszej kolejności? Jaki talerz powinien znaleźć się na wierzchu? Nakrywanie stołu to sztuka, którą może opanować każdy. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad i reguł.