Goździki, tulipany, róże… Z tymi kwiatami tradycyjnie kojarzony jest w Polsce Dzień Kobiet. Żywe rośliny jednak szybko więdną i po kilku dniach lądują w koszu. W dobie zero waste, warto pomyśleć nad innym prezentem, który możemy wręczyć obdarowywanej. Co zrobić, aby trzymać się tradycji, a jednocześnie podarować kobiecie w dniu jej święta coś, co zostanie na dłużej i będzie przywoływało miłe wspomnienia? Każda kobieta, niezależnie od wieku, z pewnością ucieszy się z pięknej porcelanowej filiżanki. To wspaniały pomysł na prezent dla osób, które kochają piękno, a przy tym wysoką jakość i oryginalny design. Tu z pomocą może przyjść Polska Grupa Porcelanowa i jej bogate portfolio. W ramach Grupy działają cztery polskie marki dostarczające na rynek porcelanę: Ćmielów, Chodzież, Lubiana oraz Ćmielów Design Studio. Wybór fasonów i dekoracji jest ogromny. Na co warto zwrócić uwagę? Ćmielów – klasyczna Margaret W portfolio marki Ćmielów znajdziemy między innymi kolekcję Margaret. To połączenie porcelanowej tradycji – bieli z elegancją w postaci złotych zdobień na brzegach (Margaret Złote Paski, Margaret Złota). Dzięki klasycznej formie, a także wyrazistemu kontrastowi barw, kolekcja ta idealnie nadaje się na wyjątkowe okazje. W tym fasonie znajdziemy również lekką dekorację w formie kwiatów i motyli, którą pokochają romantyczne dusze.

 

Chodzieski bestseller - Iwona

W kolekcji Chodzieży zdecydowanie warto pochylić się nad wyjątkowym modelem porcelany o nazwie Iwona. Jest to jeden z najczęściej kupowanych fasonów tej marki, święci triumfy już ponad 40 lat! Wyróżnia ją charakterystyczny relief oraz uchwyty w kształcie pąka róży. Ta subtelna i kobieca kolekcja przyciąga uwagę od pierwszego spojrzenia! Na rynku dostępnych jest kilka dekoracji tej kolekcji, spośród których można wybierać, a są to m.in.: Iwona Złota Róża, Iwona Złota Linia, Iwona Bordowa Róża, Iwona Rozalia czy Iwona Markiza.

 

Stone Age Baltic od marki Lubiana

Stone Age Baltic to bezapelacyjny bestseller marki Lubiana. Jest to kolekcja stworzona w zgodzie z najnowszymi trendami. Projekt porcelany inspirowany jest Morzem Bałtyckim - wzór, który znajduje się na talerzach i filiżankach, przywodzi na myśl morskie fale, które nabierają różnych odcieni w zależności od wody, pogody czy intensywności słońca. Całość muśnięta jest złotem, które symbolizuje jedno z największych skarbów Bałtyku - bursztyn. Dekoracja Stone Age Baltic to wspomnienie ciepłych, letnich miesięcy, ta porcelana jest po prostu piękna!

 

Cosmopolitan – ulubieniec od Ćmielów Design Studio

Z kolei w katalogu Ćmielów Design Studio znajdziemy wyjątkową kolekcję o wdzięcznej i doskonale znanej wszystkim nazwie – Cosmopolitan. Kolekcja ta opiera się na silnym kontraście: geometrycznych, czarno-białych wzorach połączonych ze złotem i bogatymi, organicznymi motywami. Doskonale sprawdzi się jako prezent dla ukochanej kobiety!

 

Więcej inspiracji na: https://porcelana.pl/