Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Instrukcja użytkowania porcelany

Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. są zakładami ze ponad 200-letnim doświadczeniem w produkcji wysokiej klasy porcelany. Obecnie jest jednym z wiodących producentów porcelany w Polsce oraz w Europie, nasze produkty są znane i cenione na całym świecie.

Oferujemy Państwu serwisy obiadowo – kawowe o klasycznych kształtach w eleganckich dekoracjach oraz nowoczesne formy przyciągające uwagę swoją oryginalnością.


Dla klientów stworzyliśmy ulotkę informacyjną zawierającą porady, które mogą być pomocne podczas używania wyrobów porcelanowych.Przechowanie

Talerze zwykle przechowywane są w stosach. Aby uniknąć zarysowań na talerzach prosimy ich nie przesuwać, lecz podnosić jeden po drugim.

 Mycie ręczne

Przed pierwszym użyciem zalecamy umyć porcelanę delikatnym środkiem. Porcelana jest tworzywem, które łatwo można uszkodzić podczas mycia i suszenia jeśli nieprawidłowo będziemy się z nią obchodzić.

  • Nie należy wkładać do wody zbyt dużej ilości talerzy aby ich nie porysować lub wyszczerbić.
  • Do mycia prosimy nie używać ostrych czyścików i szorstkich ściereczek, które mogą uszkodzić dekoracje zawierające złoto lub platynę. 


Mycie w zmywarkach mechanicznych

Podczas mycia porcelany w zmywarkach mechanicznych prosimy o przestrzeganie podanych poniżej zasad aby nie narażać wyglądu i wytrzymałości Państwa porcelany:

  • Nie zalecamy zmywać w zmywarkach porcelany dekorowanej złotem lub platyną.
  • Należy wypełnić zmywarkę tak, aby poszczególne wyroby nie stykały się ze sobą,
    co pozwoli uniknąć zadrapań lub wyszczerbień.
  • Należy używać odpowiednich środków myjących zalecanych przez producenta zmywarek.
    Wyroby które nadają się do mycia w zmywarkach oznaczone są przez nas następującymi znakami:

 Podgrzewanie porcelany

Porcelanę można podgrzewać do temperatury 100 °C pod warunkiem, że będzie się to robiło stopniowo.
Należy jednak pamiętać, że nie wolno narażać wyrobów na bezpośrednie ciepło z otwartego palnika, czy też na szybkie zmiany temperatur.Kuchenki mikrofalowe

Część dekoracji na naszej porcelanie zawiera złoto lub platynę, tych wyrobów nie wolno umieszczać w kuchenkach mikrofalowych. Do urządzeń tych proponujemy wyroby niedekorowane lub dekorowane wszkliwnie.Lodówki i zamrażarki

Należy pamiętać aby podczas odmrażania żywności nie wstawiać porcelany do piekarnika lub kuchenki mikrofalowej bezpośrednio po wyjęciu ich z lodówki lub zamrażarki. Przy nagłych zmianach temperatur, kiedy porcelana poddawana jest szokowi termicznemu, bez względu na to jak jest wytrzymała może ulec uszkodzeniu.Gdybyście mieli Państwo jakieś uwagi lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-sklep@porcelana.com.pl


Życzymy Państwu satysfakcji i zadowolenia w trakcie używania naszych wyrobów.
Mamy nadzieję, że spełnią Państwa oczekiwania.

Obsługiwane płatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl