Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
O nas

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów“ i „Chodzież“ S.A. to obecnie największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. Klasyczny i tradycyjny „Ćmielów”, elegancka i funkcjonalna „Chodzież” oraz zupełnie nowy „Ćmielów Design Studio” łączą klasykę i nowoczesność.

 

„Ćmielów” od ponad 225 lat pielęgnuje nieprzerwanie kunszt ręcznie zdobionej porcelany, słynie z historycznych kolekcji, które do dziś trafiają na stoły głów państw i monarchów na całym świecie. Tworzy unikatowe przedmioty, dbając przy ich wykonaniu o najmniejszy detal i kładąc nacisk na sztukę zdobienia. Kolekcje „Ćmielowa” to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najlepszych tradycyjnych wzorów, a specjalna linia Koneser to kolekcje “Ćmielowa” stworzona dla prawdziwych miłośników piękna – reprezentują ją ręcznie wykonane i wyjątkowo zdobione, historyczne fasony np.: Empire, Kula. Najbardziej znane serwisy dla “Ćmielowa” wykonali, tworzący w okresie międzywojennym, wybitni projektanci, artyści: Józef Wysocki, Wincenty Potacki czy Bogdan Wendorf.

 

Kolekcje „Chodzieży” to propozycja porcelany funkcjonalnej, używanej na co dzień i od święta. Klasyczny urok chodzieskiej porcelany to zarówno wzory cieszące się ciągłym uznaniem już od kilkudziesięciu lat, jak i nowe, bardziej nowoczesne propozycje.

 

Aby połączyć tradycję „Ćmielowa” i „Chodzieży” z nowoczesnym i twórczym podejściem do porcelany, powstało „Ćmielów Design Studio” - nowa marka Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., a jednocześnie innowacyjna pracownia wzornicza. Dyrektorem artystycznym pracowni projektowej jest Marek Cecuła - ceniony na świecie artysta ceramik i projektant. To pierwsze tego typu studio w Europie łączące różnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektów edukacyjnych i artystycznych. Celem pracowni jest tworzenie innowacyjnego modelu współpracy pomiędzy projektantami, artystami a przemysłem, z myślą o powstaniu nowej porcelany dla klientów poszukujących dobrego, współczesnego wzornictwa. Dzięki wykorzystaniu ponad dwusetletniego doświadczenia w produkcji najlepszej polskiej porcelany w połączeniu ze współczesnym designem, powstaje oferta, która ma szansę konkurować na europejskich i światowych rynkach. Ćmielów Design Studio jest jasnym sygnałem, że obecna porcelana „Ćmielowa” i „Chodzieży” zdecydowanie wykracza poza tradycyjne wzornictwo, kojarzone z nostalgiczną porcelaną babci, używaną wyłącznie „na szczególne okazje”. Studio jest miejscem eksperymentów w zakresie produkcji i projektowania współczesnej porcelany odpowiadającej na zmiany w kulturze stołu i nowym zwyczajom kulinarnym wymagającym zupełnie innego serwowania.


 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy, pod adresem email e-sklep@porcelana.com.pl lub telefonicznie pod numerem 660 611 637 lub 606 849 886 (w godz.8-15).

 Serdecznie zapraszamy!

Porcelana Ćmielów, Porcelana Chodzież - porcelana.pl

www.porcelana.com.pl 

Obsługiwane płatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl